Marzyciele i Rzemieślnicy, Warszawa, 3-4 października 2019
Bilety

O konferencji

Branża spożywcza zmienia się na naszych oczach. Sieci handlowe i restauracyjne, czy producenci żywności dostrzegają potencjał biznesowy w rosnącej popularności bardziej roślinnego odżywiania. Fleksitarianizm, alternatywy mięsa - te terminy odmienia się przez wszystkie przypadki w mediach branżowych. Plant-Powered Perspectives to przestrzeń dyskusji o przyszłości branży spożywczej, w Polsce, ale także w skali globalnej.

TAK BYŁO: PLANT POWERED PERSPECTIVES 2018

Zobacz jak wyglądała zeszłoroczna konferencja Plant Powered Perspectives.

Zobacz więcej

Dla kogo?

Pierwsza edycja Plant-Powered Perspectives potwierdziła - istnieje spore zapotrzebowanie na wymianę eksperckiej wiedzy, doświadczeń i dyskusję na temat nowych rozwiązań produktowych dla konsumentów dzisiaj i za 10, 20 i 30 lat. Konferencja Plant-Powered Perspectives to wydarzenie dla:

 • przedstawicieli branży FMCG i HoReCa

 • producentów żywności

 • przedstawicieli branży mięsnej poszukujących nowych rozwiązań

 • startup'ów z branży spożywczej i foodtech

 • inwestorów i wszystkich tworzących ekosystem innowacji w sektorze żywności

 • obserwatorów trendów i innowatorów

 • marketerów kulinarnych

 • instytucji chcących pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami

 • każdego zainteresowanego rozwojem rynku spożywczego i rosnącą popularnością roślinnych produktów

Prelegenci

 • Marta Dymek
  Jadłonomia

  Kucharka, propagatorka weganizmu i autorka. Znana jako twórczyni bloga Jadłonomia.com oraz dwóch książek pod tym samym tytułem. Jej książki doczekały się ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy. Prowadzi swój program kulinarny "Zielona Rewolucja" na antenie Kuchni+ oraz współpracuje z prasą. Na co dzień angażuje się we wszystkie działania, które mogą pomóc upowszechnić weganizm oraz wegetarianizm, zwłaszcza pośród tych jeszcze nie do końca przekonanych.

 • Karolina Kubara
  Dobra Kaloria

  Współwłaścicielka marki Dobra Kaloria i rodzinnej firmy Kubara sp. z o.o. Odpowiada za komunikację marki i bierze udział we wdrażaniu nowych produktów. We wprowadzenie na rynek roślinnych klopsów i burgerów włożyła tyle serca, że zastanawia się czy nadal są one wciąż w pełni roślinne. Prywatnie mama trójki synów i wegetarianka od 6 lat, gotująca dla licznej rodziny rośliny w ilościach przemysłowych.

 • Weronika Pochylska
  RoślinnieJemy

  Weronika Pochylska - koordynatorka ogólnopolskiej kampanii biznesowo-społecznej "Roślinniejemy". Współpracuje z firmami spożywczymi, organizacjami non-profit, mediami i szerokim teamem kreatywnym, wspierając tym samym rozwój oferty roślinnych produktów i dań w całej Polsce. Pracowała w agencjach marketingowych jako menadżerka ds. marketingu, jako social media content executive oraz w roli dziennikarki w redakcjach "Slowly Veggie!" i "Trójmiasto.pl".

 • Daniel Szostek
  Centrum Prawa Żywnościowego

  Wspólnik i współzałożyciel Centrum Prawa Żywnościowego. Doradza przedsiębiorcom branży spożywczej w zakresie prawa żywnościowego, specjalizuje się w obsłudze prawnej relacji handlowych na rynku spożywczym oraz w zagadnieniach regulacyjnych polskiego i europejskiego prawa żywnościowego. Ukończył aplikację radcowską przy Okr. Izbie Radców Prawnych w Warszawie, absolwent Prawa Administracji i Ekonomii Uniw. Wrocławskiego, studiów doktoranckich na wydziale Gospodarki Narodowej UE we Wrocławiu i Board of Continuing Education Faculty of Law w University of Cambridge.

 • Grzegorz Łapanowski
  Foodlab Studio

  Pomysłodawca i założyciel Fundacji Szkoła Na Widelcu, właściciel Food Lab Studio, kucharz, prowadzący polskiej edycji programu Top Chef, ambasador akcji #RoślinnePoniedziałki.

Pozostałych prelegentów/-tki ogłosimy w najbliższym czasie

Program konferencji

Dzień zerowy (2.10)
 • Chefs for Change

  Kolacja Chefs for Change z prelegentami konferencji Plant-Powered Perspectives.

Dzień pierwszy (3.10)
 • Trend Bang

  Sesja, w której podejmiemy się przeglądu najnowszych trendów w sektorze produkcji roślinnej żywności - z perspektywy stricte biznesowej, inwestycyjnej, ale też szerszej - marketingowej czy społecznej.

 • Siła z roślin! - roślinne mięso w natarciu

  Sesja, podczas której skupimy się na reakcjach branży spożywczej na rosnące zainteresowanie alternatywami mięsa. Opierając się o przeprowadzone przez nas niedawno badanie opinii publicznej, wiemy, że dla konsumentów w Polsce najważniejsze są korzyści zdrowotne płynące z ich spożywania, smak podobny lub lepszy od mięsa, konkurencyjna cena, wartość odżywcza w tym zawartość białka. 73% Polaków jest gotowe ograniczyć spożycie mięsa na rzecz roślinnych alternatyw jeśli takie produkty będą spełniały wskazane wyżej cechy. Co na to branża spożywcza?

 • Food for the Future

  Sesja dotycząca szeroko pojętej przyszłości żywności, bezpieczeństwa żywnościowego, w głównej mierze skupiona na czystym mięsie (mięsie pozyskiwanym w ramach hodowli komórkowej). Sesja ma na celu wskazać możliwe scenariusze przyszłości i zwrócić uwagę polskich innowatorów na zagadnienia związane z rolnictwem komórkowym.

 • Chefs for Change Panel

  Panel restauratorski, w którym podsumujemy ostatni rok w branży restauracyjnej, zwrócimy uwagę na najciekawsze rozwiązania i zmianę podejścia gastronomów do kuchni roślinnej. Będziemy też mówić o liczbach - czy roślinny trend się opłaca?

 • Plant-forward Food Service

  W panelu dotyczącym Food Service poruszymy zagadnienia dotyczące wdrażania systemowych zmian na dużą skalę - zaprosiliśmy największych operatorów z sektora Food Service do podzielenia się swoimi refleksjami, próby odniesienia globalnych trendów na polski rynek.

Dzień drugi (4.10)
 • Część praktyczna

  Plant-Powered Perspectives to wydarzenie, które nie tylko stymuluje dyskusję na temat zmian w branży spożywczej, ale także ma na celu zapewnić jego uczestnikom konkretne narzędzia i umiejętności, by jeszcze lepiej na nie odpowiadać. Drugi dzień konferencji to dzień warsztatowo / seminaryjny. Zaplanowaliśmy następujące działania:

  Warsztat: Alternatywy mięsa i nabiału a obostrzenia w nazewnictwieCentrum Prawa Żywnościowego
  Warsztat kulinarny [info wkrótce!]
  Warsztaty biznesowe [info wkrótce!]
 • Część naukowa - sesja

  Temat przyszłości żywności traktujemy priorytetowo - dlatego też sesję plenarną na temat mięsa hodowanego komórkowo kierujemy do przedstawicieli świata nauki. Zaproszeni prelegenci przybliżą temat/szanse/potencjalne wyzwania w procesie prac nad tzw. czystym mięsem. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy mięso hodowane komórkowo zmieni obraz systemu produkcji żywności?

Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie.

Bilety

Early Bird & Chefs for Change

Wyprzedane

239zł

Early bird

Do wyczerpania biletów

Dostępne do 31.07

129zł

Regular

Do wyczerpania biletów

Dostępne od 31.07

169zł

O RoślinnieJemy

Roślinniejemy to biznesowo-społeczna kampania, której celem jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, właścicieli restauracji we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów i dań. Jesteśmy ekspertami od diety i produktów roślinnych, doradzamy firmom oraz wzmacniamy trend związany z wzrostem popularności diety roślinnej. Współpracujemy z kluczowymi firmami z branży spożywczej, mediami branżowymi jak i lifestyle'owymi oraz influencerami.

Bądź na bieżąco!

Zostaw swój email tutaj

Szanujemy Twoją prywatność i zapewniamy, że podane informacje będą używane wyłącznie do celów związanych z wysyłaniem informacji o konferencji Plant-Powered Perspectives. Wszystkie informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Wypełniając formularz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych związanych z komunikacją elektroniczną oraz potwierdzasz, że masz ukończony 16 rok życia.

Partnerzy

Partnerzy medialni

Kontakt

Masz świetny pomysł? Chcesz nawiązać współpracę? Porozmawiajmy.