Roślinne burgery uhonorowane przez ONZ szykują się na giełdę!

Pytaliśmy uczestników naszej Konfererencji Plant-Powered Perspectives o tematy i obszary wiedzy, które interesują ich w ramach uczestnictwa w wydarzeniu najbardziej. Częstą odpowiedzią było tzw. “czyste mięso” (czyli mięso hodowane laboratoryjnie poza organizmem zwierzęcia) lub rynek roślinnych alternatyw dla mięsa. Kontynuujemy ten ciągle obfitujący w nowe doniesienia temat i dzielimy się dzisiaj z Wami zdrową porcją newsów!

Twórcy Beyond Meat i Impossible Foods uhonorowani przez ONZ tytułem “Champions of the Earth”

Z końcem września, w ramach corocznego zgromadzenia generalnego ONZ w Nowym Jorku, Organizacja Narodów Zjednoczonych postanowiła przyznać tegoroczne tytuły “Mistrzów ziemi” (Champions of the Earth) dwóm firmom produkującym roślinne alternatywy dla wołowiny. Firmy Impossible Foods i Beyond Meat, specjalizujące się w produkcji i sprzedaży roślinnych burgerów, zostały uhonorowane przez ONZ z uwagi na produkcję zrównoważonej i pełnowartościowej żywności, która nie pozostawia negatywnego śladu ekologicznego (ecological footprint).

Przemowa założyciela i CEO Beyond Meats Ethana Brown po odebraniu tytułu. “destrukcyjny wpływ masowej hodowli zwierząt na nasze środowisko znacznie przewyższa wpływ jakiejkolwiek innej technologii, z której obecnie korzystamy na Ziemi” – czytamy w notce prasowej przygotowanej przez ONZ. Źródło: strona Beyond Meat na Facebooku

Pierwsza firma oferująca roślinne burgery rusza na giełdę

Beyond Meat nie tylko może cieszyć się tytułem przyznanym przez ONZ. Ta wyceniana na prawie 390 mln dolarów firma rozważa wejście na amerykańską giełdę. Od momentu rozpoczęcia swojej działalności, twórcy firmy sprzedali już ponad 25 milionów burgerów, a wśród osób inwestujących w dalszy rozwój roślinnego giganta znajdziemy między innymi Leonardo DiCaprio, Billa Gatesa i giganta branży mięsnej w USA: Tyson Foods.

Burgery Beyond Meat można znaleźć w amerykańskich sieciach handlowych tuż obok mięs produkowanych ze zwierząt. Źródło: Organic Authority

Polska: Kolejne produkty w kategorii gotowych roślinnych burgerów

Tymczasem w Polsce tylko w ciągu ostatnich miesięcy na półkach polskich sieci handlowych pojawiło się kilka nowych produktów w kategorii roślinnych mięs. Gdy mowa o burgerach, poza mielonym od Naturli (do kupienia w Netto), w Rossmannie, Carrefourze i Auchan też coś znajdziecie! Pojawiły się tam gotowe sypkie mieszanki do przyrządzenia roślinnych burgerów. Wystarczy dodać wodę, uformować burgery lub “mielone” – jak kto woli – i usmażyć na patelni. Po przeprowadzeniu testów jakościowych na skromnej próbie mięsarian, jak i osób na diecie roślinnej – polecamy z czystym sumieniem!

Gotowe sypkie mieszanki Burger Mix (Newfood) i Vege Burger (Soligrano) do przygotowania roślinnych burgerów. Są nie tylko w 100% roślinne, ale też bezglutenowe. Zawartość jednego opakowania wystarczy do przyrządzenia 5-6 kotletów

Burger Mix produkowany przez polską firmę Newfood dostępny jest m.in. w sklepach Auchan i Carrefour. Rossmann wprowadził dwa warianty smakowych gotowych mieszanek na roślinne burgery marki Soligrano: burgery jaglane z burakiem i czerwoną soczewicą oraz orkiszowy z papryką i siemieniem lnianym.

To co, Roślinny Poniedziałek spędzicie w towarzystwie burgerów? Smacznego!

Zdjęcie artykułu: https://www.facebook.com/ImpossibleFoods/

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.