RoślinnieJemy poleca – Veganmania w Gdańsku już w ten weekend!

Największy i bezpłatny festiwal wegańskich inicjatyw już 19 sierpnia, po raz trzeci w Gdańsku! Stowarzyszenie Otwarte Klatki zaprasza na kolejną edycję festiwalu Veganmania, który po ponad rocznej przerwie wraca do Trójmiasta, i to z rozmachem!

Tej niedzieli industrialna przestrzeń PLENUM, położona w samym sercu Stoczni, tuż przy znanej i lubianej Ulicy Elektryków zapełni się stoiskami wystawców oferujących w pełni roślinne produkty i usługi. Jedzenie, moda, naturalne kosmetyki – to tematy przewodnie. Pysznie zjecie i zaopatrzycie się m.in. u takich wystawców jak: Momencik vegan Burritos & Tacos, House Of Seitan, Falafel Bejrut, Zielony Talerz, Bezmięsny Mięsny, Muka, Vegan Port, Falla, Fejk Kejk, Veggie, Słodka Pestka, Krowarzywa, Fun-Gi, Junk IN, Bushimi Sushi Burrito.

Targom towarzyszyć będzie część wykładowa wprowadzająca słuchaczy w tajniki kuchni roślinnej i biernego oraz czynnego aktywizmu prozwierzęcego. Na scenie ustrojonej przez Olę i Krystiana z kwiaciarni Flora Muzyka wystąpią m.in.:

  • Anna Sudoł, która opowie o tym, jak NIE przekonywać do weganizmu
  • Właścicielki i menadżerki lokali, które dołączyły do kampanii RoślinnieJemy (PS będą miały dla Was darmową degustację swoich wegańskich opcji!)
  • Ania Pierzchała, od wielu lat zaangażowana w ruch prozwierzęcy i działanie w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki wyjaśni co obecnie znaczy działać dla zwierząt i jak można działać dla zwierząt w Otwartych Klatkach. Wykład skierowany jest przede wszystkim do osób, które chcą zacząć swoją przygodę z aktywizmem, ale także do tych, którzy chcieliby wspierać zwierzęta w swoich codziennych wyborach.
  • Dariusz Gzyra –  autor książki “Dziękuję za świńskie oczy”, działacz społeczny, publicysta, weganin od blisko dwudziestu lat, doktorant w Instytucie Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Członek Polskiego Towarzystwa Etycznego oraz Laboratorium Animal Studies – Trzecia Kultura, jeden z redaktorów czasopisma „Zoophilologica. Polish Journal of Animal Studies”. Rozmowę z Darkiem Gzyrą poprowadzi Małgosia Piontke – dziennikarka Radia Eska.

Ciekawe niedzielne aktywności związane z Veganmanią czekają również poza sceną – o 12.00 startują warsztaty florystyczne z Flora Muzyka (zapisy jeszcze trwają, link tutaj – klik! O 14.00 zaczyna się spacer po Stoczni szlakami kobiet, organizowany we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej – klik!

O 15.00 będziecie mogli zrelaksować się na zajęciach jogi organizowanych przez Yoga Compass. O 18.00 polecamy pokaz filmu dokumentalnego “Klatki”.

Podczas tegorocznej Veganmanii będziecie mogli skorzystać z mobilnego studia barberskiego partnera festiwalu – firmy BULL DOG, odbędzie się także benefit tatuatorski – klik! Nie zabraknie również strefy foodtrucków.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki działa na rzecz praw zwierząt, m.in. poprzez promowanie diety roślinnej. Dochód z benefitów odbywających się podczas festiwalu przeznaczony zostanie na realizację celów statutowych organizacji. Sam wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/391735421298401/

Uwaga! Podczas gdańskiej Veganmanii spotkacie również załogę naszej kampanii – szukajcie stoiska Roślinniejemy, będziemy mieli dla Was darmowe wegańskie jadłospisy od dietetyka, wlepki, możliwość zrobienia sobie portretu z naszym drewnianym napisem “RoślinnieJemy”, zapisy na newsletter i listę e-bookową dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Spotkajmy się przy dobrym jedzeniu!

Co? Festiwal Veganmania

Kiedy? 19 sierpnia, niedziela,11.00-19.00

Gdzie? PLENUM, Ulica Elektryków, Gdańsk

Wstęp – darmowy!

Dla kogo? Bez ograniczeń wiekowych – od najmłodszych do najstarszych

Weronika Pochylska
Head of Plant Based Campaigns w Anima International i PR Manager kampanii RoślinnieJemy. Pasjonatka marketingu kulinarnego, kuchni azjatyckiej, polskich reportaży i kultury hip-hopowej. W wolnych chwilach wpatruje się w seriale osadzone w latach '80-'90, Trójmiasto i swoje zwierzęta.