To już dziś! Startujemy z nową odsłoną #ChefsForChange!

Robert Makłowicz zapraszający do spróbowania swoich sił w tworzeniu bardziej roślinnego menu, nowy, kilkudziesięciostronicowy przewodnik dla restauracji wypełniony roślinnymi przepisami autorstwa najlepszych szefów kuchni w Polsce i przepiękna strona internetowa. Tak w dzień premiery promujemy nową odsłonę projektu Chefs for Change.

 

Projekt, który inaugurowaliśmy w zeszłym roku cyklem charytatywnych przekształcamy w międzynarodową społeczność szefów i szefowych kuchni udowadniających, że zmiana w kierunku bardziej roślinnego odżywiania się nadchodzi wielkimi krokami, a reagowanie na nią leży w gestii nie tylko osób indywidualnych, ale również tych pracujących w branży gastronomicznej. W krótkiej, acz treściwej animacji, Robert Makłowicz, jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce edukatorów i smakoszy kulinarnych tak zachęca do ambasadorstwa w Chefs for Change:

Zawsze warto wspierać zdrowy rozsądek, a działania Chefs For Change wynikają właśnie ze zdrowego rozsądku. To nie jest kwestia ideologii. Chodzi o to, że bez zmiany naszych przyzwyczajeń możemy stracić świat taki, jaki znamy.

Oprócz guru polskiej gastronomii, który  na swoim kultowym już, choć bardzo młodym kanale na YouTube, pokazuje wiele roślinnych dań, zmianę kierunku w stronę bardziej roślinnych rozwiązań jako cel obrali już m.in. najlepsi szefowie kuchni Europy (Marcin Popielarz, Rafał Koziorzemski, Krzysztof Konieczny), ale także pełne pasji i energii Panie z Koła Gospodyń Wiejskich MAK w Brzózem, Patryk Piskorz znany z MasterChefa Juniora, Grzegorz Łapanowski – kucharz, przedsiębiorca, dziennikarz kulinarny, założyciel i prezes Fundacji “Szkoła na Widelcu”, a także Monika Dąbrowska – zwyciężczyni programu kulinarnego Hell’s Kitchen.

W swoich poglądach nie są oni z resztą osamotnieni. W zeszłym tygodniu Komisja Europejska zobowiązała się do przekazania 100 mld euro na rzecz zielonej transformacji w latach 2021-2027. Plan uwzględnia inwestycje w alternatywne, również roślinne źródła białka. Nic dziwnego, naukowcy bowiem wskazują ten sposób odżywiania jako niosący korzyści zarówno dla zdrowia człowieka, jak i całej planety.

Wciąż rosnącą listę ambasadorów można znaleźć tutaj, a efektem dotychczasowej współpracy jest m.in. publikacja „Przewodnik po kuchni roślinnej dla restauracji” zawierająca prawie 100 stron przepisów, inspiracji i rekomendacji. Przewodnik można już teraz bezpłatnie pobrać pod tym linkiem.

Dla społeczności Chefs for Change prowadzona jest też seria webinarów w ramach Wirtualnej Akademii RoślinnieJemy, podczas których za darmo można wysłuchać i skonsultować się z ekspertami z branży gastronomicznej. Harmonogram szkoleń oraz nagrania z już odbytych spotkań dostępne są tutaj.

Jak możesz dołączyć do grona naszych ambasadorów?

Jeśli chcesz gotować bardziej roślinnie, możesz korzystać z darmowych źródeł wiedzy i inspiracji dostępnych na stronie  www.chefsforchange.pl. Jeśli już masz w swojej ofercie w 100% roślinne dania lub Twoja karta w całości się na nich opiera, możesz już zostać częścią Chefs for Change – wystarczy, że wypełnisz krótki formularz zgłoszeniowy. Dzięki temu otrzymasz dodatkową formę promocji dla swojej restauracji w kanałach RoślinnieJemy i Chefs for Change oraz dołączysz do ruchu, który zmienia świat gastronomii na lepszy.

Czy musisz być kucharzem, by gotować bardziej roślinnie?

Absolutnie nie! Można spróbować swoich sił w roślinnym gotowaniu zapisując się do bezpłatnego programu Vegan Challenge, trwającego 22 dni wyzwania, które ma na celu pokazanie jak przyjemna jest dieta roślinna, czy zaglądając na kanały kampanii Roślinniejemy. Szczególnie zachęcamy też do wypróbowanie bezmięsnych przepisów z kanału Roberta Makłowicza na YouTube – te, jak zwykle zostały okraszone garścią anegdot i ciekawostek ze świata. Bardzo polecamy też naszą serię przystępnych cenowo przepisów “Tanio i Roślinniejemy”, którą znajdziecie na naszym Instagramie.

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.