Roślinny Food Service

Przychodzimy dziś do Was, aby pochwalić się pewnym projektem, nad którym osoby zajmujące się działaniami w RoślinnieJemy pracowały pod koniec 2021 roku. Mianowicie mieliśmy możliwość współtworzyć treści do najnowszego wydania magazynu Food Service, który w całości poświęcony jest kuchni roślinnej. Mówimy tutaj o niemal historycznym wydarzeniu, ponieważ po raz pierwszy tak znaczące czasopismo branży HoReCa dzieli się na ponad dziewięćdziesięciu stronach tajnikami zielonej rewolucji.

Dzięki temu, że do pracy nad materiałem zaangażowane zostały osoby zarówno z Roślinnego Wyzwania, Jasnej Strony Mocy, Chefs for Change, jak i bloga RoślinnieJemy, treści zawarte na stronach czasopisma są bardzo różnorodne, a zarazem wręcz naszpikowane roślinami. 

Źródło: RoślinnieJemy

Goście wywiadów oraz autorzy tekstów podkreślają, że roślinne odżywianie nie jest już trendem, a tradycyjni szefowie kuchni, którzy jeszcze niedawno niejako szydzili z roślinnej kuchni, zgłaszają się po porady do ambasadorów Chefs for Change. Obok wywiadu z Robertem Makłowiczem, to właśnie wywiad z piątką ambasadorów Chefs for Change jest daniem głównym tego wydania czasopisma. Ale to nie wszystko, czego możemy skosztować, czytając ten numer magazynu Food Service. Odkrywamy również:

 • nowe miejsca i koncepty branży gastronomicznej
 • jak i dlaczego warto zaangażować się w polski odpowiednik akcji Veganuary i to nie tylko w styczniu 
 • jakie były początki diety roślinnej w Polsce i jaką rewolucję mogliśmy obserwować w ciągu ostatnich dekad
 • czym smakuje roślinny fine dining w Polsce
 • w jakich sprawach szefowe i szefowie kuchni zajmujący się roślinnym gotowaniem wspomagają doradców rządowych Wielkiej Brytanii
 • dlaczego sportowiec na roślinach jest bardzo wymagającym klientem
 • dlaczego nie wszystkie wina i piwa są wegańskie, a nawet wegetariańskie
 • czym jest fundament, treść i akcent w roślinnych daniach
 • co to takiego carciofo
 • czym warto wyróżniać się w social mediach, prezentując swój lokal
 • jak ważna jest reakcja Maillarda podczas przygotowywania bezmięsnych potraw.
Źródło: RoślinnieJemy

Oprócz niezwykle bogatych treści na kartach czasopisma znajdziemy również piękne, kolorowe zdjęcia potraw, które powodują wzmożoną produkcję enzymów trawiennych 😉

Ważnym dodatkiem dla restauratorów może być spis firm oferujących zamienniki mięsa, ryb, nabiału czy nawet piwa z certyfikatem V-label. Produkty te mogą w znaczącym stopniu pomóc we wprowadzaniu roślinnego menu.

Pomimo tego, że roślinny numer magazynu Food Service został wydany 27 grudnia 2021 roku, wciąż można go nabyć w e-sklepie oraz w wybranych salonach Empik do 25 lutego 2022 roku. Nie zwlekajcie więc, bo naprawdę warto zaopatrzyć się w tak cenne i pełne roślin źródło informacji! 

Daria Boba
Absolwentka Technologii żywności i żywienia człowieka, wciąż zadająca sobie pytanie dlaczego nauka o żywności i żywieniu nie jest w podstawach programowych polskich szkół. Uważa, że pozytywna zmiana dla środowiska zaczyna się od roślinnych talerzy. W wolnych chwilach przemierza trójmiejskie ścieżki rowerowe.