Roślinne Wyzwanie dla Zdrowia

Czy dieta roślinna jest bezpieczna? Czy jest zdrowa? Czy dobrze zbilansowana jest w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych składników? Jaka jest jej rola w prewencji i leczeniu chorób, takich jak: cukrzyca, nadciśnienie i choroba niedokrwienna serca? To tylko niektóre z pytań, na które staramy się odpowiedzieć w najnowszej edycji Roślinnego Wyzwania.

Czym wyróżnia się edycja zdrowotna?

Wyjątkowym jest połączenie sił kampanii Roślinniejemy oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Współpracujący z nami lekarze i dietetycy pomogli w stworzeniu treści do newsletterów, ułożeniu przykładowych jadłospisów oraz przeprowadzeniu wydarzeń współtowarzyszących. Każdy, kto zapisze się na wyzwanie (niezależnie czy zrobi to 1, 15 czy 31 maja), przez 31 dni będzie otrzymywał newslettery z ciekawostkami, wskazówkami i praktycznymi poradami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Co więcej, będzie także możliwość uczestnictwa w webinarach z naszymi ekspertami. Tak jak w tradycyjnym wyzwaniu, każdy będzie mógł dołączyć do naszej grupy na Facebooku, gdzie bez obaw można zadawać pytania i szukać inspiracji.

Jaki jest cel?

Celem naszego Wyzwania jest pomoc we wprowadzeniu większej ilości roślinnych dań do diety pacjentów w całej Polsce. Chcielibyśmy, aby lekarze i dietetycy w swoich gabinetach promowali odżywianie roślinne i zachęcali do niego swoich pacjentów, a także uświadamiali, jak ważna jest rola diety w prewencji i leczeniu wielu chorób.

Jak wziąć udział?

„Roślinne Wyzwanie dla Zdrowia” wystartowało 1. maja i może z niego skorzystać każda chętna osoba niezależnie od tego, czy jest lekarzem, pacjentem czy dietetykiem! A to wszystko zupełnie za darmo – wystarczy do końca maja zarejestrować się przez formularz na naszej stronie.

Zachęcamy do zapisów!

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.