Już 56% młodych Brytyjczyków dało szansę diecie roślinnej!

Firma Kellogg’s – debiutant na rynku wegańskich płatków śniadaniowych – w swoich najnowszych badaniach wykazuje, że ponad połowa Brytyjczyków w wieku 16-29 lat eksperymentowała z weganizmem w zeszłym roku.

Badanie obejmowało 2000 mieszkańców Wielkiej Brytanii i wykazało również, że w badanym okresie w grupie wiekowej 30-49 lat aż 45% badanych próbowało unikać produktów pochodzenia zwierzęcego.

A jak wygląda zainteresowanie redukcją spożycia mięsa w naszym kraju? Pisaliśmy o tym niedawno przy okazji najnowszych badań IBRiS:

Prawie 1/3 uczestników badania dała szansę diecie roślinnej ze względu na ich troskę o los zwierząt, 29% z powodu nadziei na utratę zbędnych kilogramów, a 4% zostało zainspirowane przez znanych i lubianych celebrytów.

Badanie wykazało, że 1/4 osób nie miała niestety wiedzy na temat tego, co powinna jeść przechodząc na dietę roślinną. Wy jesteście w lepszej sytuacji, bo możecie przeczytać jeden z najpopularniejszych tekstów na naszym blogu:

 

W większości przypadków próby podjęte przez świeżo upieczonych wegan trwały ok. 3,5 miesiąca. Jako powód powrotu do spożywania produktów odzwierzęcych często podawano trudności w odnajdywaniu opcji wegańskich na co dzień. 72% respondentów twierdziło, że z chęcią pozostaliby na diecie wegańskiej gdyby tylko otrzymali więcej wsparcia od rodziny i przyjaciół.

Właśnie dlatego promujemy akcję #roslinneponiedzialki, która pokazuje, że kuchnia roślinna potrafi być:

Nasza kampania zajmuje się również współpracą z restauracjami – doradzamy i pomagamy wprowadzać wegańskie dania w mniejszych i większych lokalach, tak by frustracja wynikająca z braku roślinnych opcji już wkrótce była tylko wspomnieniem!

 

 

Dołącz do akcji Roślinne Poniedziałki, sprawdź jak nasza społeczność wzajemnie inspiruje się na Instagramie, zaproś znajomych i rodzinę do podjęcia wyzwania jednego w pełni roślinnego dnia w tygodniu i bądź częścią zmiany!

Źródło: http://vegnews.com/articles/page.do?pageId=11339&catId=1

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.