North Fish: To nasz wspólny projekt

W czerwcu 2022 roku sieć restauracji North Fish poszerzyła swoją roślinną ofertę. Do menu dołączyła marka North Vege, o której mieliśmy okazją porozmawiać z przedstawicielami sieci. Zapraszamy do lektury.

Roślinniejemy: Sieć North Fish, jak sama nazwa wskazuje, kojarzona jest przez konsumentów głównie z produktami z ryb. Jak to się stało, że firma zaczęła interesować się wprowadzeniem do swojej oferty roślinnych opcji?

North Fish: Oferta wege od samego początku jest wpisana w DNA restauracji North Fish. W europejskiej kulturze ryby zawsze były ustawiane w opozycji do mięsa. W praktyce oznacza to, że wiele osób swoją drogę w kierunku diety roślinnej zaczyna właśnie od ryb, zastępując nimi czerwone mięso. Ryby, Owoce Morza, Wege to definicja naszego menu. Z roku na rok oferta North Fish staje się coraz bardziej wege i wszystko wskazuje na to, że będzie to już stały trend. Nasi konsumenci chętnie sięgają po dania roślinne – bo zdrowiej, bo taniej, bo jest na nie moda. Do czerwca 2022 roku w większości były to warzywa lub przetwory warzywne, sery czy grzyby. Rosnące trendy na rynku przekonały nas, że warto spróbować również z roślinnymi wariantami mięsnych smaków. Stąd w naszej ofercie produkty marki North Vege.

W czerwcu 2022 roku oferta restauracji Nort Fish wzbogaciła się o roślinne pozycje, które pojawiły się w restauracjach pod marką North Vege. Jakie roślinne dania najlepiej sprzedają się w Państwa sieci?

Do naszego menu dołączył burger roślinny oraz nuggetsy roślinne. Za nami pierwszy miesiąc sprzedaży, ale już widzimy, jak wiele emocji towarzyszy tej premierze. Obie pozycje cieszą się wysoką sprzedażą. Widać, że praca, którą włożyliśmy w przygotowanie tych propozycji dla naszych konsumentów, przyniosła swój efekt i nowe opcje wege spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Szczególnie interesujące okazały się nuggetsy – produkt bardzo uniwersalny, który świetnie sprawdza się jako samodzielna przekąska, obiadowa baza czy dodatek do sałatki. Otrzymujemy dużo pozytywnych opinii od naszych klientów, którzy chętnie po nie sięgają i doceniają za smak, formę i fakt, że są dostępne w tak wielu wariantach. Nuggetsy świetnie sprawdzają się również jako oferta dla najmłodszych gości restauracji North Fish.

W naszej ofercie oprócz pozycji spod szyldu North Vege nadal ogromne znaczenie mają panierowane boczniaki, które serwujemy w burgerze, jak również z frytkami i mieszanką sałat. Miłośnicy roślinnego jedzenia często wybierają też dodatki warzywne na zimno i na gorąco, szczególnie w formie miseczki.

Czy wiedzą Państwo, co głównie wpływa na wybór konsumentów? Jak często klienci sięgają po roślinne opcje i czy znajdziemy tutaj korelację z miejscem lub miastem, w którym dana restauracja się znajduje?

Powiedzenie „Jesteś tym, co jesz” szczególnie w ostatnich latach zyskuje na popularności. Mamy coraz więcej świadomych konsumentów. Ludzie potrzebują wiedzieć, co spożywają i mieć zaufanie, że jedzenie dobrze wpływa na ich zdrowie, kondycję i samopoczucie. Mając tę wiedzę, dokładamy wszelkich starań, aby to co oferujemy było nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe i jakościowe. Bez względu na to, czy mówimy tu o daniach rybnych, czyli o klasyce North Fish, czy o ofercie North Vege. Co decyduje o wyborze pomiędzy tymi opcjami? 

Obserwujemy stosunkowo dużą zależność między udziałem produktów wege w sprzedaży a wiekiem klienta. Młodzi ludzie chętniej testują nowe smaki, nie boją się próbować, są bardziej otwarci. Przekłada się to bezpośrednio na wyniki restauracji, które wśród swoich gości mają duży udział studentów, ludzi młodych. Te lokalizacje mają wyraźnie lepsze rezultaty w sprzedaży oferty roślinnej.

Źródło: RoślinnieJemy

Nowe produkty marki North Vege powstały we współpracy z ekspertami z RoślinnieJemy. Co było głównym powodem, dla którego zwrócili się Państwo do RoślinnieJemy o wsparcie? Czy mogą Państwo opowiedzieć, jak wyglądała ta współpraca?

O współpracy z RoślinnieJemy rozmawialiśmy już od dawna. Kilka spotkań i świetne wzajemne zrozumienie sprawiły, że kiedy wpadliśmy na pomysł marki North Vege, oczywistym było dla nas, że zrobimy to wspólnie z Maćkiem Otrębskim i ekipą RoślinnieJemy. Dyskusje, warsztaty w kuchni, praca nad menu spowodowały, że możemy uczciwie powiedzieć, że jest to nasz wspólny projekt. Wielkie podziękowania dla Dominiki Targosz, której pomysły kulinarne znajdziecie w obecnej ofercie North Fish.

Czy ilość bezmięsnych opcji, które są obecnie dostępne w sieci North Fish jest wystarczająca i zadowalająca, czy jednak planują Państwo wciąż rozszerzać swoją roślinną ofertę?

Jeśli chodzi o ofertę stricte North Vege to właśnie zamknęliśmy i podsumowaliśmy pierwszy miesiąc sprzedaży. Mamy już pomysły na pewne zmiany w kolejnej kampanii. Jedno jest pewne – boczniaki i roślinne nuggesty będą już stałą pozycją w menu North Fish. Jakie produkty dołączą do nich jesienią? Tego na razie nie będziemy zdradzać, ale uchylając rąbka tajemnicy – miłośnicy roślinnego jedzenia na pewno znajdą powody do zadowolenia.

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.