Lekcja “Roślinne Poniedziałki” w ponad 1500 szkołach w Polsce!

Uważniejsi z Was na pewno wiedzą, że od dłuższego czasu współpracujemy z Fundacją Szkoła Na Widelcu. Od dziś polskie szkoły podstawowe mogą skorzystać z efektów współpracy! Na platformie Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żywieniowo-Kulinarnej Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu pojawił się dodatkowy scenariusz lekcji pod tytułem “ROŚLINNIEJEMY”.

Połączyliśmy siły i wspólnie przygotowaliśmy scenariusz lekcji dedykowany uczniom klas I-III szkół podstawowych, promujący roślinną dietę oraz ideę Roślinnych Poniedziałków. W ramach Ogólnopolskiego Programu dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl scenariusz trafił do ponad 1500 szkół w całej Polsce. A kolejne szkoły mogą dołączać codziennie!

Na podstawie opracowanych materiałów dzieci mogą poznać rośliny strączkowe i dowiedzieć się więcej na temat warzyw i owoców. Chcemy, żeby rozumiały dlaczego to właśnie rośliny powinny być podstawą dobrej diety. W ramach zajęć nauczyciele wraz z uczniami mogą wspólnie przygotować proste i pyszne dania z warzywami w roli głównej, oraz w praktyczny sposób zapoznać się z ideą Roślinnych Poniedziałków.

Wraz z bohaterem programu – Królikiem Marchwianem dowiedzą się, ile warzyw i owoców powinniśmy spożywać w ciągu dnia, co to oznacza, że rośliny są zdrowe,  czym różni się wegetarianizm od weganizmu i dlaczego ludzie na całym świecie coraz częściej nie jedzą mięsa w poniedziałki.

Materiały przekazane nauczycielom obejmują scenariusz lekcji, karty samodzielnej pracy dla dzieci oraz proste przepisy na roślinne przekąski, które można wykorzystać podczas warsztatów kulinarnych w szkolnej klasie.

Pomysłodawca i założyciel Fundacji „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”, jednocześnie ambasador akcji “Roślinne Poniedziałki” – Grzegorz Łapanowski tłumaczy ideę #dobrzejemy: 

”Wierzę, że szkoła może się przyczynić do tego, aby dzieci i młodzież lepiej się odżywiały, a przez to mądrzej i zdrowiej żyły. Dyrektorzy, nauczyciele, rodzice wspólnie mogą wdrożyć wiele działań, które pozwolą zaszczepić w dzieciach i młodzieży miłość do dobrego jedzenia. Musimy wszyscy działać zdecydowanie, konsekwentnie i długofalowo aby osiągnąć założone rezultaty.” 

Materiały są dostępne do pobrania dla nauczycieli, po uprzedniej rejestracji  na stronie www.dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe w Polsce do aktywnej realizacji zajęć z uczniami w ramach programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”! Możliwość przystąpienia szkół do programu jest otwarta przez cały rok.

Broszura informacyjna dla osób zainteresowanych przystąpieniem do programu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu dostępna tutaj:DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU

Kontakt dla nauczycieli chcących dołączyć do programu:

program@szkolanawidelcu.pl

tel. Tel: 22 885 60 98

Weronika Pochylska
Head of Plant Based Campaigns w Anima International i PR Manager kampanii RoślinnieJemy. Pasjonatka marketingu kulinarnego, kuchni azjatyckiej, polskich reportaży i kultury hip-hopowej. W wolnych chwilach wpatruje się w seriale osadzone w latach '80-'90, Trójmiasto i swoje zwierzęta.