Co roślinnego w Styczniu? Roślinne Wyzwanie – Misja Oszczędzanie z Biedronką

Styczeń, styczeń i po styczniu – Veganuary w 2023 roku minęło bardzo szybko, ale było również niezwykle owocne! Obserwując obecną sytuację na rynku – wysoką inflację i rosnące ceny produktów – postanowiliśmy w tym roku ponownie skupić się na temacie niskobudżetowego roślinnego odżywiania. 

Ruszyliśmy więc z Roślinnym Wyzwaniem – Misją Oszczędzanie, w ramach akcji zachęcamy do zapisu na 31-dniowy newsletter: https://roslinnewyzwanie.pl/misja-oszczedzanie.
Po dołączeniu uczestnicy otrzymują pakiet cennych wskazówek i informacji na temat oszczędnej diety roślinnej, 7-dniowy jadłospis ułożony przez dietetyka, a także masę inspiracji!

Prawie 7000 osób zdecydowało się podjąć Wyzwanie w tym roku, jest to nasz dotychczasowy rekord. Jednak ilość zapisów nie jest głównym celem, na jakim skupiamy się organizując takie akcje. To na czym zależy nam najbardziej, to dotarcie do jak najszerszego grona osób, które jeszcze nie słyszały wiele o roślinnej diecie – być może nie wiedzą nawet do końca czym ona jest. 


Takie właśnie osoby, z reguły nie są gotowe by zapisać się na Wyzwanie. Dotarcie do nich z bardziej podstawową wiedzą czy informacjami na temat roślinnej diety, jest dla nas niezwykle cenne. By realizować ten cel nawiązaliśmy współpracę z prawie trzydziestoma twórcami, którym wysłaliśmy paczki z produktami od naszych partnerów. Treści, które publikowali influencerzy mogły dotrzeć do ich obserwatorów, którzy nie są jeszcze związani z roślinną dietą.

W  ramach Roślinnego Wyzwania – Misji Oszczędzanie podjęliśmy również współpracę z firmami, wśród nich znalazły się: marka suplementów Naturell, a także Gilko Vegan Store, Kabak czy Zdrowidło. 

Natomiast głównym partnerem akcji została Biedronka oraz marka Go Vege. Partnerstwo z Biedronką przy tej akcji wydało nam się naturalne. Widzimy, że sieci zależy na dotarciu do konsumentów z roślinnymi produktami. Biedronka pokazuje to na co dzień rozwijając swoją markę własną – Go Vege oraz poszerzając jej ofertę. Ponadto w sieci Biedronka, faktycznie można skomponować tani koszyk roślinnych zakupów, nawet jeśli znajdą się w nim gotowce! Potwierdzamy, bo przetestowaliśmy to kilkukrotnie, tworząc styczniowe materiały:
Cały dzień roślinnego jedzenia za 15 zł!
Roślinne zakupy na tydzień za 90zł


Kluczowym elementem w działaniach z firmami jest dla nas szeroka promocja roślinnych opcji wśród ich konsumentów. Byliśmy więc bardzo zadowoleni, że Biedronka była zdeterminowana, by promować swoją roślinną ofertę w sklepach przez cały styczeń.

W ramach styczniowych działań Biedronka oferowała klientom serię rabatów na roślinne produkty marki Go Vege. Wprowadzono także do oferty sieci nowe roślinne opcje. 

Jednym z ważnych elementów naszej współpracy z Biedronką było również zachęcanie klientów do dołączenia do Roślinnego Wyzwania – Misji Oszczędzanie, informacje o tej akcji można było znaleźć między innymi na stronie Go Vege, social mediach Biedronki, w aplikacji “Biedronka” oraz w papierowych gazetkach promocyjnych.

Jednak to nie wszystko! Wspólnie z Biedronką i marką Go Vege stworzyliśmy również specjalny e-book z roślinnymi przepisami, wykorzystującymi produkty Go Vege oraz 7-dniowy jadłospis z użyciem produktów dostępnych w Biedronce.

W ostatnich latach obserwujemy rosnącą popularność diety bezmięsnej, a coraz więcej osób decyduje się na zmianę swojego stylu życia i wybiera produkty pochodzenia roślinnego. Poszerzanie roślinnej oferty i promocja zdrowego stylu życia jest zatem odpowiedzią firm na zmieniające się potrzeby i rosnącą świadomość konsumentów. Nic dziwnego więc, że styczeń obfituje w tyle roślinnych działań, również ze strony firm. Już nie możemy się doczekać następnego roku i kolejnych akcji z okazji Veganuary!

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.