70 tysięcy roślinnych hot dogów IKEA sprzedanych w sierpniu!

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni już co dziesiąty hotdog sprzedawany w IKEA był hotdogiem wegańskim! W sierpniu sprzedaliśmy ich aż 70 tys.” – tak czytamy na Twitterze Rzecznika IKEA Polska.

Roślinne hot dogi dostępne są w polskich sklepach sieci IKEA od 1 sierpnia tego roku i od tamtego czasu nie przestaje się o nich mówić. Zaskakują wyśmienitym smakiem, aromatem, cudownymi kolorami oraz niską ceną.

Więcej na temat testu hot dogów z Bistro IKEA tutaj – klik!

Jest to druga, zaraz po wegańskich klopsikach, opcja dedykowana osobom na diecie roślinnej, ale nie tylko! Wegańskie hot dogi z chęcią i smakiem zajadają również zdeklarowani mięsożercy – i o to chodzi!

Na początku roku dyrektor zarządzający IKEA Food Services AB tak podsumował cel ich wprowadzenia: „Nowa wersja popularnego hot-doga będzie idealną przekąską dla klientów Bistro IKEA, którzy szukają bardziej zrównoważonej opcji roślinnej w przystępnej cenie”.

Oby tak dalej, IKEA!

Źródła:

https://mobile.twitter.com/rzecznikikea?lang=pl

https://ikea.prowly.com/34912-wege-hot-dog-juz-w-ikea

https://roslinniejemy.org/blog/test-wegaskich-hot-dogow-ikea-i-5-powodow-by-wybra-je-przy-kasie

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.