50 tysięcy roślinnych hot dogów sprzedanych we wrześniu na stacjach Orlen!

Świętujemy dzisiaj Światowy Dzień Wegetarianizmu. W najbliższy czwartek nasza Konferencja biznesowa “Plant-Powered Perspectives”. Niedawno na naszym profilu na Facebooku stuknęło nam 20 000 obserwujących! Powodów do świętowania jest bez liku, ale tym, co wzbudziło w nas dzisiaj największą radość był post opublikowany na fanpage’u PKN Orlen. Już go widzieliście?

PKN Orlen pokazuje wyniki sprzedaży roślinnych hot-dogów dostępnych na stacjach Orlen w całej Polsce. Jak widać, roślinne hot-dogi cieszą się największą popularnością! Źródło: fanpage PKN Orlen na Facebooku.

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na wprowadzenie opcji roślinnych do menu na stałe. Orlenowi jeszcze raz gratulujemy tego posunięcia! To nic innego jak efekt dostrzegania rosnącego w siłę roślinnego trendu w branży spożywczej, ale też zwykła empatia i wsłuchiwanie się w głos klientów domagających się roślinnych odpowiedników mięsa. Już teraz około 10% osób w wieku 25-34 lat w Polsce określa się jako wegetarianie lub weganie. Kilka lat temu było to niespełna 4%.

Niedawno, swój rebranding ogłosiła też sieć burgerowni Meet & Fit (dotychczas Meat & Fit). Dzięki współpracy z RoślinnieJemy, możecie tam kosztować roślinnych burgerów w 8 odsłonach. Wyniki sprzedaży wegańskich pozycji w menu okazały się bardzo przychodowe, dlatego aby nazwa miejsca lepiej komunikowała rodzaj serwowanych dań i sprzyjała większej inkluzywności, właściciele sieci zdecydowali się na zastąpienie słowa “meat” (mięso) na “meet” (spotykać się). Gratulujemy!

Dawniej Meat&Fit to teraz Meet&Fit. Nowa nazwa lepiej komunikuje menu sieci restauracji. Źródło: fanpage Meet&Fit na Facebooku.

Już w najbliższy czwartek i piątek porozmawiamy podczas Konferencji Plant-Powered Perspectives o trendach roślinnych w branży spożywczej i o potencjale biznesowym, marketingowym i środowiskowym, leżącym w dietach opartych o produkty roślinne. Jeśli prowadzisz własną roślinną firmę lub chcesz wprowadzić więcej roślinnych pozycji do swego portfolio produktowego, nie możesz przegapić tego wydarzenia. Zapraszamy!

Życzymy Wam pięknego Dnia Wegetarianizmu. The future is plant-based!

RoślinnieJemy
Chcąc wspierać właścicieli lokali gastronomicznych, producentów żywności i wszystkie osoby oraz instytucje zainteresowane odpowiadaniem na potrzeby zmieniających się konsumentów, grupa doświadczonych ekspertów powołała kampanię RoślinnieJemy. Działamy, opierając się na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. Można nam zaufać.